FESPA

XVII. Workshop serigrafie

VŘR ASD ČR ve spolupráci se Slovenským zväzom sieťotlačiarov a digitálnych tlačiarov (SZSDT) a mezinárodní organizací FESPA pořádá ve dnech 28. 9. – 1. 10. 2023 pracovní seminář, se zaměřením na serigrafii. Pod vedením zkušených odborníků se jeho účastníci seznámí s různými postupy při tvorbě grafiky za použití technologie sítotisku. 

Čtyřdenní setkání se uskuteční v grafických dílnách SŠ grafické v Brně, v budově na adrese  Šmahova 110, 627 00 Brno. Tradičně začne ve čtvrtek  před polednem přednáškou na téma  – serigrafie (co to je a jak se to dělá). Po obědě bude následovat přesun do školních ateliérů, kde bude workshop pokračovat praktickou částí, vlastní tvorbou grafik, která je plánována až do pondělního odpoledne. Předpokládáme, že každý účastník vytvoří 2 serigrafie v nákladu 40 ks, ze kterých budou vytvořeny soubory, které si účastníci budou moci odvézt domů.

Ubytování s polopenzí bude zajištěno v hotelu Sluneční dvůr, Přemyslovo nám. 1325/26, Brno Slatina, www. slunecnidvur.cz, ve vzdálenosti cca 1 km od školních ateliérů.

Grafiky, které v průběhu setkání vzniknou, budou mimo jiné vystavovány na akcích organizovaných ASD ČR. Předpokládána je také jejich eventuální prezentace na mezinárodní výstavě FESPA.

Informace o cenách a přihlášku najdete na adrese www.FESPA.cz – úplně dole na webové stránce v kapitole Ke stažení jsou přihlášky.